Jak „Solidarność” oszukała naród !

W sierpniu 1980 roku strajkujący  rządzących do działania na korzyść społeczeństwa , respektowanie   przez rządzących ich własnej Konstytucji, praw które ustalali , umów międzynarodowych , które zobowiązywali się przestrzegać , zabiegać o stworzenie rządzonym  godnych warunków życia . Od czerwca 1956 każdy bunt społeczeństwa zmuszał władze do ustępstw, do poszerzania  zakresu swobód obywatelskich, ogólnoludzkich i polepszania im  warunków  życia ( by Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnio) . Strajki lata 1980 przyczyniły się do największych po wojnie ustępstw władzy na rzecz społeczeństwa , o czym świadczy treść podpisanych  umów ze strajkującymi w Szczecinie, Gdańsku i Jastrzębiu . Jednakże strajkującym ludziom pracy chodziło  zupełnie o co innego, niż grupie ambitnych  polityków  żądnych władzy, którzy wślizgnęli się do komitetów strajkowych pod pretekstem oferowania  pomocy. W rezultacie  to tzw. doradcy   w sposób konspiracyjny, zawoalowany  sterowali komitetami strajkowymi. Przyznał to publicznie Jacek Kuroń , który wręcz stwierdził, że strajkami w Gdańsku, w imieniu MKS  rozmowami z delegatami rządu  kierowali doradcy, natomiast członkowie komitetu, i sam Wałęsa, byli tylko figurantami ( Kuroń publicznie głosił , że „Wałęsa był sierżantem w okopach ,a wszystkim kierował sztab mózgów : Mazowiecki, Gieremek … ( zob.  Jacek Kuroń , PRL dla początkujących ..)

To, że od samego początku strajk był wykorzystywany instrumentalnie, że chodziło o zdobycie władzy  świadczą także inne  fakty , w tym wypowiedzi  samego  Lecha Wałęsy : ( ..

 

 REFLEKSJE NAD PRZYCZYNAMI STANU WOJENNEGO 

Mija 28 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pożądana byłoby szeroka i głęboka refleksja społeczeństwa nad minioną przeszłością.

Trzeba zaapelować  do bezrobotnych, zagrożonych utratą pracy, oszukanych, zdradzonych, okradzionych, poniżanych z własnej winy.

Wszystko zło, które dziś dotyka miliony ludzi pracy jest wynikiem naiwności, łatwowierności, głupoty, a przede wszystkim lenistwa myślowego robotników, którzy nie bronili skutecznie zdobyczy strajkowych w sierpniu 1980 r.

Zakończenie strajku sierpniowego Umową Gdańską z Rządem PRL było największym zwycięstwem robotników i całego społeczeństwa w okresie powojennym, ale zarazem początkiem największej klęski ludzi pracy i całego narodu. Dobrowolne, świadome oddanie kierownictwa powstającego związku zawodowego chorym na władzę takim ludziom  jak, Wałęsa, Michnik, Geremek, Kuroń, Smolarowie. Modzelewski,  Blumsztajn, Lityński, Dojczgewand, Glajgewicht,

 Mazowiecki, Boni, Edelman, Gieremek, było lekkomyślnością, a przekształcenie, za zgodą ludzi pracy, ruchu pracowniczego w partię polityczną było zachowaniem nieodpowiedzialnym. Dziś cały naród, a najbardziej robotnicy, ludzie pracy, chłopi, młodzież odczuwają boleśnie skutki  ówczesnych nieprzemyślanych zachowań związkowców. Ludzie nie słuchali ostrzeżeń i  uwierzyli, bo chcieli uwierzyć, że Wałęsa stworzy dobrobyt, zbuduje Drugą Japonię, a złodziei puści w skarpetkach. Owszem, przyczynił się do stworzenia dobrobytu, ale karierowiczom, oszustom, złodziejom, cwaniakom, hochsztaplerom i zamiast złodziei,  puścił w skarpetkach robotników. Dziś, podobnie, jak w przeszłości,  przed ludźmi  pracy staje  dylemat: znosić nadal,  ze zgiętym karkiem nędzę i upokorzenie, czy podjąć trudną walkę o należne prawa i godność społeczeństwa?

Podobnie jak 150  lat temu ludzie pracy  mają już coraz mniej  do stracenia, a do zyskania lepsze, godne warunki życia.

 Pierwszym krokiem w tym kierunku powinno być rozliczanie tych, i to z kręgów najbliższych kolejnych ekip rządzących , zwłaszcza  kolaborujących  z   obozem Solidarności i postsolidarności, którzy ich oszukali, zdradzili, sprzedali. Dalszym etapem powinno być wyeliminowanie ze wszystkich związków  zawodowych karierowiczów i z życia publicznego wszystkich skompromitowanych polityków kolaborantów  . Kolejnym etapem powinno być odzyskiwanie zrabowanego majątku i zwrócenie go narodowi, m.in.  poprzez jego renacjonalizację. Ważne znaczenie dydaktyczne będzie miało pokazanie błędów sierpniowych m.in. po to by  ustrzec w przyszłości społeczeństwo  przed ich powtórzeniem. Trzeba też ludziom uświadomić, że odzyskanie utraconego majątku i pełni praw obywatelskich wymagać będzie wiele trudu, odwagi, poświęcenia, wyrzeczeń, a nawet ofiar. W przeszłości by zmusić np. do ustępstw władze  PRL ludzie pracy palili komitety partyjne, budynki MO i SB w: 1956, 1970, 1976: złożyli też wielką daninę krwi. Tylko takie twarde metody respektowali ówcześni włodarze PRL i ich obecni następcy. Wiece, słowne protesty, petycje, strajki, pikiety, głodówki nie spowodują ustępstw ze strony władz i na przemian rządzących klik w III RP.

Zmusić do ustępstw może ich tylko zagrożenie utraty zgromadzonych przez nich majątków, przywilejów, władzy. Palenie dziś gmachów publicznych nie byłoby zasadne i rozsądne. Wszak jest to majątek narodowy i rządzący nie przejęliby się tym zbytnio.

Ich interesują głównie własne wille, samochody, bankowe konta, majątki,  i ich utratę  najbardziej boleśnie by odczuli. Pocieszające jest,  że w czasie konfliktów, manifestacji, protestów …  ludzie nazywają osoby związane z obozem władzy ZŁODZIEJAMI. Wstępną fazą walki ze sprawcami narodowej klęski  powinien być manifestacyjny, powszechny bojkot obywatelski, prywatny, towarzyski wszystkich ludzi związanych z obozem  rządzącym teraz i  w minionych 30 latach. 

Nie należy oczekiwać aż  różnobarwna, bezideowa banda oprychów politycznych dobrowolnie, bez walki odda zrabowany majątek, władzę i  przywileje . Trzeba go im odebrać siłą. Jednak do tego potrzebna jest mądrość, siła, aktywność, wola działania i odwaga,  by po efektywnej  walce znów jakieś męty nie zawłaszczyły sobie rezultatów  zwycięstwa.

 

KOLEJNA KLĘSKA NARODU POLSKIEGO

18 listopada br. we Wrocławiu odbył się 17 Sejmik Rodzinny  zorganizowany przez środowisko katolickie.  W czasie spotkania prelegenci twierdzili, że na tzw. transformacji ustrojowej, czyli na wprowadzonym prymitywnym  kapitalizmie w Polsce,  tylko 5 proc. społeczeństwa odniosło pewne korzyści , natomiast  aż 95 proc. nic nie zyskało , a  przeciwnie  straciło. Jest to niemal powszechne przekonanie i można by je ignorować , gdyby nie fakt, że   pochodzi ze środowiska  związanego ściśle z  Kościołem, który aktywnie popierał wszelkie kierunki zmierzające do replantacji form  dziewiętnastowiecznego, balzakowskiego  kapitalizmu.  W czasie obrad we Wrocławiu wielu duchownych i świeckich działaczy katolickich z niepokojem wskazywało na społeczny, ekonomiczny i moralny regres kraju oraz dalsze zagrożenia: biedą, upadkiem  moralności, kryminalnymi przestępstwami, zanikiem pozytywnych postaw, aktywności obywatelskiej , nadziei itp. 

 

SPOŁECZEŃSTWO CHWALI GIERKA

Ośrodek  Badań Opinii Publicznej ( OBOP) podał, że aż 56 proc. badanych stwierdziło, że najlepiej im się żyło za rządów Edwarda Gierka. Ludzie wreszcie zaczynają doceniać , co stracili. Gdyby w latach solidarnościowej euforii niszczenia zdobyczy społecznych , zarówno PRL ,jak i  II Rzeczypospolitej. Gdyby wiedzieli ile tracą, nigdy nie poparliby awanturnictwa przywódców „Solidarności; nie zaakceptowaliby i nie włączyli się do programu” targania się po szczękach”, odrzucili hasło Karola Modzelewskiego zapowiadające na krajowym spotkaniu kierownictwa „S’ w Radomiu  tamże, że „bój ich to będzie ostatni”. W konsekwencji Komuniści wyszli na tym nie najgorzej. Dogadali się w Magdalence i przy „okrągłym stole”  w sprawie podzielnia  władzy z nowymi do niej pretendentami ale rachunek,  jak zawsze zapłaciło i płaci nadal społeczeństwo. 

 
 

 

 

   

Dr Leszek Skonka

Reklamy

Informacje o radiopomostphoenix

www.radiopomost.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Z Polski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s