Żydowska Republika Izraela

Dwa niezwykle ciekawe artykuły ukazały się na stronie Wolna Palestyna.

Pierwszy z nich pokazuje radykalizację i ureligijnienie tego uzurpatorskiego państwa. W Unii Europejskiej, kierowanej zza kulis przez żydowskie twory – Klub Bilderberga i Komisję Trójstronną religię się zwalcza, tworząc państwa laickie czy wręcz ateistyczne (eufemistycznie określane jako państwa neutralne światopoglądowo). Natomiast z Izraela tworzy się republikę rabinów.

Gideon Levy

Zapamiętajcie ten dzień – 10 października 2010 r. Tego dnia Izrael zmienił swój charakter. Mógłby w związku z tym zmienić nazwę na Żydowska Republika Izraela – wzorem Islamskiej Republiki Iranu. Przysięga lojalności, którą zamierza wprowadzić premier Benjamin Netanjahu, ma jakoby dotyczyć tylko nowych nieżydowskich obywateli, lecz wpłynie ona na los nas wszystkich.

Będziemy odtąd żyć w nowym kraju, oficjalnie etnokratycznym, teokratycznym, nacjonalistycznym i rasistowskim. Myli się każdy, kto myśli, że jego czy jej to nie dotyczy. Istnieje milcząca większość, z niepokojącą apatią akceptująca ten stan rzeczy – jakby mówili: „Nie obchodzi mnie kraj, w którym żyję”. Tego, co się stało, nie rozumieją też ci wszyscy, którzy myślą, że świat nadal będzie uznawać Izrael za demokrację. Ten krok oznacza kolejną szramę na wizerunku Izraela.

Premier Netanjahu dowiódł, że jego prawdziwą twarzą jest twarz szefa partii Nasz Dom Izrael Awigdora Liebermana. Minister sprawiedliwości Jaakow Neeman dowiódł, że jest w istocie lojalnym członkiem Nasz Dom Izrael. Partia Pracy dowiodła, że służy jedynie za szmatę do wycierania brudów. Cały Izrael dowiódł, że już mu na niczym nie zależy. Projekt prawa o przysiędze lojalności niedługo zostanie zatwierdzony. Woda zerwała tamę i może zatopić ostatnie resztki demokracji. Będziemy zapewne żyć w państwie żydowskim, którego charakteru nikt dotąd nie jest w stanie rozpoznać, lecz które z pewnością nie będzie demokratyczne. Ci, którzy domagają się tej przysięgi lojalności, w istocie sprzeniewierzają się lojalności wobec państwa.

Na najbliższej sesji Knesetu dyskutowane będzie niemal 20 kolejnych antydemokratycznych projektów ustaw. W ten weekend Stowarzyszenie Praw Człowieka w Izraelu przedstawiło czarną listę legislacyjną: ustawa wymuszająca lojalność członków Knesetu; ustawa wymuszająca lojalność producentów filmowych; ustawa wymuszająca lojalność organizacji non-profit; kolejna, która ma wyrzucić poza nawias prawa palestyńską katastrofę narodową – Nakbę; zakaz wzywania do bojkotu; wreszcie ustawa o odbieraniu obywatelstwa. Ignorancja ustawodawców, nie mających pojęcia, na czym polega demokracja, każe im tańczyć, jak gdyby zagrał im McCarthy. Niebezpieczne będzie przyjęcie choćby części tych projektów ustaw, gdyż zmienią one nasz los i samą naszą istotę.

Nietrudno zrozumieć tandem Netanjahu i Liebermana. Po zaprzysięgłych nacjonalistach trudno oczekiwać zrozumienia, że demokracja oznacza nie tylko rządy większości, lecz po pierwsze i nade wszystko prawa dla mniejszości. O wiele trudniej zrozumieć zadowolenie mas. Obywatele powinni zapełnić 10 października place miast, oznajmiając, że nie chcą żyć w kraju, w którym mniejszości spotyka ucisk z powodu drakońskich praw, takich jak to, które zmusza je do krzywoprzysięstwa lojalności wobec państwa żydowskiego. Zdumiewa, że prawie nikogo to nie obchodzi.

Na próżno roztrząsaliśmy przez całe dziesięciolecia, kto jest Żydem. Teraz dręczyć nas będzie problem, co jest żydowskie. Co to jest „państwo narodu żydowskiego”? Czy w większym stopniu należy ono do Żydów z diaspory niż do własnych arabskich obywateli? Czy ci pierwsi będą współdecydować o jego losie i czy nazwiemy to demokracją? Czy ultraortodoksyjna sekta Neturei Karta, sprzeciwiająca się istnieniu państwa, jak też setki tysięcy Żydów, którzy nie zdecydowali się tu przybyć, będą mogli dalej poczynać sobie jak chcą? Co jest żydowskie? Żydowskie wakacje? Koszerne zasady dietetyczne? Wzrastający uścisk ze strony establiszmentu religijnego – jak gdyby już dziś nie dość wypaczał demokrację? Przysięga na wierność państwu żydowskiemu przypieczętuje jego losy. Może zamienić kraj w teokrację znaną z Arabii Saudyjskiej.

To prawda, że póki co to tylko pusty, śmieszny slogan. Nie sposób znaleźć trzech Żydów, którzy zgodziliby się, czym w ogóle jest państwo żydowskie, lecz historia uczy nas, że droga do piekła wybrukowana jest również pustymi sloganami. Nim tam w końcu dotrzemy, nowe proponowane rozwiązania prawne zwiększą tylko alienację Arabów izraelskich, w końcu zaś skutkować będą alienacją o wiele szerszych segmentów opinii publicznej.

Tak to jest, gdy pod ściółką ciągle tli się ogień – ogień całkowitej niewiary w sprawiedliwość naszego postępowania. Tylko takie nieprzekonanie może skutkować tak wadliwą ustawą, jaką zaproponowano i jaka z pewnością zostanie uchwalona. Kanada nie widzi potrzeby, by jej obywatele przysięgali wierność państwu kanadyjskiemu, nie widzą podobnej potrzeby także inne kraje. Tylko Izrael. Być może postępuje się tak po to, by jeszcze bardziej sprowokować mniejszość arabską i aby jeszcze bardziej wyzbyła się ona lojalności, dzięki czemu któregoś dnia będzie można ostatecznie się jej pozbyć, być może po to, by storpedować porozumienie pokojowe z Palestyńczykami. Tak czy inaczej, na Pierwszym Kongresie Syjonistycznym w Bazylei w 1897 r. zgodnie ze słowami Teodora Herzla położono fundamenty państwa żydowskiego – zaś 10 października ciemnogród położył fundamenty Żydowskiej Republiki Izraela.

tłum. Paweł Michał Bartolik

Haaretz, 10.10.2010

Za: monde-diplomatique.pl/index.php?id=4_2

Polecam jeszcze artykuł o przymusowej przysiędze wierności państwu izraelskiemu, co czyni obywateli niewolnikami państwa i u wielu z nich łamie wolność sumienia.

Ciekawe, czy światowe media niezłomnie walczące o prawa obywatelskie, wolność sumienia i tolerancję w Rosji wystąpią w obronie ludzi zmuszanych w Izraelu do złożenia takiej przysięgi?

http://palestyna.wordpress.com/2010/10/10/przymusowa-przysiega-wiernosci-panstwu-zydowskiemu/

—-

Drugim artykułem jest informacja o publicznym nawoływaniu przez członka Knesetu do zamordowania prezydenta Iranu.

Gdyby o coś podobnego pod adresem prezydenta Izraela zaapelował poseł irańskiego parlamentu, światowe żydowskie media miesiącami oskarżałyby Iran o zbrodniczość. Jedynie Żydowi publiczne nawoływanie do zbrodni uchodzi w cywilizowanym zachodnim świecie na sucho.

Gdyby ktoś w Polsce nawoływał – nie nie, nie do zabijania, a jedynie do wyproszenia z Polski Żydów – cały świat rozdzierałby szaty nad polskim antysemityzmem. Byłby to zapewne powód do postawienia takiego zbrodniarza przed sądem. A Żyd może publicznie nawoływać do zabójstwa. I guzik mu zrobią. Bo jest Żydem.

Samo nawoływanie do zabójstwa nieżyda w ustach członka Knesetu nie dziwi. Dlaczego ma on przejmować się życiem jakiegoś goja? Wszak goje to zwierząta. Dlatego zabijanie ludzkich zwierząt u co niektórych to normalka. Jak w Strefie Gazy…

Członek Knesetu wzywa do zabójstwa prezydenta Iranu

Filed under: Wiadomości — palestyna @ 12:42

Arie Eldad, członek izraelskiego Knesetu z ramienia Unii Narodowej, wezwał wczoraj w Israel Radio do zabicia Mahmuda Ahmadinedżada, korzystając ze sprzyjającej zamachowi okoliczności, jaką jest wizyta irańskiego prezydenta na południu Libanu. Eldad powiedział, że gdyby w przededniu II wojny światowej znalazł się człowiek zdolny do zabicia Adolfa Hitlera, mógłby swym czynem odmienić bieg historii i losy narodu żydowskiego.

„Państwo Izrael powstało, aby naród żydowski mógł być odpowiedzialny za swój los i nigdy już nie stanął w obliczu groźby zagłady. Dziś mamy możliwość dokonania zamachu w południowym Libanie, w wyniku którego zginąłby człowiek nie uznający naszego istnienia i wzywający do unicestwienia nas” – powiedział poseł na antenie radia dodając, że zamach na Ahmadinedżada jest dziś tym samym, czym zamach na Hitlera w 1939 roku.

Arie Eldad kieruje niewielkim radykalnym ruchem – Unią Narodową, który ma 4 mandaty w 120-osobowym Knesecie. Jest zdecydowanym krytykiem rządu a zwłaszcza polityki ustępstw wobec Palestyńczyków, głosząc tezę, że pokój z Arabami jest niemożliwy. Znany jest z ostrych sformułowań na granicy skandalu.

W 2010 r. odpowiadając na zarzuty brytyjskiego ministra Davida Milibanda o sfałszowanie brytyjskich paszportów przez Mosad, co umożliwiło zabójstwo w Dubaju wysokiego rangą funkcjonariusza Hamasu, porównał Brytyjczyków do psów, dodając, że jest to obraźliwe bardziej dla psów, jako że wśród nich są takie, które wykazują prawdziwą lojalność.

Źródło: konservat.pl

Za: http://palestyna.wordpress.com/2010/10/14/zydowska-republika-izraela/

Poliszynel
Kategorie:Bez kategorii
Like
Be the first to like this post.
Komentarze (2) Trackbacki (0) Skomentuj Trackback

1.
monitorpolski
14 Październik 2010 o 00:00 | #1
Cytat

Nowy reportaż 11 Minut jest już dostępny. Tym razem ujawniamy niepublikowane nagrania świadków katastrofy smoleńskiej. Wiśniewski: NIE WIDZIAŁEM CIAŁ, NIE CZUŁEM ICH ZAPACHU JAK TO BYŁO W LASACH KABACKICH. Co się więc naprawdę stało pod Smoleńskiem? Co się przed nami ukrywa?

Czyżby teza Jane Burgermeister o pustym samolocie wypowiedziana przed moją kamerą w Krakowie była prawdziwa?

Zauważcie, że Jane w przeciwieństwie do polskich „teoretyków konspiracji”, uważa że za zamachem stoją siły globalistyczne – międzynarodowe kartele finansowe, a celem zamachu był nie Kaczyński, a Skrzypek.
2.
poliszynel
14 Październik 2010 o 00:00 | #2
Cytat

Monitor, uspokuj się, weź kropelki na nerwy, prześpij się. Tyle razy siałeś panikę, dawałeś wpuszczać się w maliny…
Ileż to już niepodważalnie pewnych i wiarygodnych informacji okazało sią plotkami wyssanymi z palca! Agentura wpływu nie śpi.
Czyż nie mamy ważniejszych problemów niż to, jak uni załatwili kaczora?
Znalazłem w necie:
„To jasne jak słońce, że trwa eksterminacja prawdziwych Polaków
Przecież to Putin z Tuskiem zamordowali Prawdziwych Polaków, Tusk kręcił korbą generatora mgły a Putin z pepeszy strącił samolot. Mgła jak wiadomo zaraz się rozwiała. Okazało się, że bardzo wiele osób przeżyło, miało wręcz niewielkie obrażenia, dlatego szwadrony śmierci chodzimy po miejscu katastrofy i likwidowały świadków. To trwa nadal, jak pokazuje przypadek z Opola. Do tego Rosjanie przez podziemne próby jądrowe w Kaliningradzie spowodowali wstrząsy, które obniżyły temperaturę wód geotermalnych pod Toruniem, co ciężko doświadczyło biznesowo Prawdziwych Polaków….”
Znajdą się tacy, co wezmą to na poważne!
Obudź się Monitorze z tego kaczego oszołomienia!!! Bo nam Polskę szabrują, rozkradają i dlatego odwracają naszą uwagę plotkami o śledztwie!
Jane się myli. Celem zamachu była Rosja. A pasażerów samolotu wykorzystano instrumentalnie jako kozły ofiarne.

Reklamy

Informacje o radiopomostphoenix

www.radiopomost.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ze Swiata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s