„Wilczyca” powieść o nastoletnich wilkołakach młodej polskiej autorki

Katarzyna Berenika Miszczuk autorka (wydanej przez wydawnictwo Egmont) powieści „Wilczyca” jest 21 letnią studentką trzeciego roku studiów lekarskich na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Debiutowała napisaną w wieku 15 lat powieścią „Wilk”.

Akcja powieści rozgrywa się w Wolftown w USA (co sugerować może że dominacja ameryki w popkulturze spowodowała to że młode pokolenie nie wyobraża sobie że cokolwiek ciekawego może dziać się poza USA). Autorka opisuje rozterki emocjonalne oraz niezwykłe przygodny licealistów w czasie wakacji i w roku szkolnym.

Bohaterka książki licealistka Margo została zakażona przez naukowców z Instytutu (placówki badawczej armii amerykańskiej) wirusem który zwykł zarażonym pozwalać na przemienianie się w wilki. Chłopak Margo Max też był ofiarą eksperymentów (podobnie jak czternaścioro innych jej znajomych). Margo, 17 letnia licealistka, pragnie rozpocząć współżycie seksualne z swoim chłopakiem, ma kompleks małego biustu i sympatycznych nudnych rodziców. Ma przyjaciółkę Iv (która nie została poddana eksperymentowi). W Iv zakochany jest kolega Maxa Aki (kolejna ofiara eksperymentu). Punktem kulminacyjnym powieści jest walka gromady przyjaciół z złowrogim instytutem.

Narracja autorki niezwykle trafnie oddaje nieskomplikowany intelekt nastolatek (efekt ten autorka uzyskała dzięki wykorzystaniu narracji w pierwszej osobie głównej nastoletniej bohaterki).

Jan Bodakowski
okładka http://www.egmont.pl/gfx/egmont/pl/default_aktualnosci/26/214/1/1249557730.jpg

Reklamy

Informacje o radiopomostphoenix

www.radiopomost.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s