Świat rzeczy upodlonych..

„Nie wiesz mój synu jak mało rozumu potrzeba do rządzenia światem”- powiedział papież Juliusz II do pewnego portugalskiego mnicha. To ten sam papież, który utworzył w 1506 Gwardię Szwajcarską, żeby chroniła papieża. Ten sam, który rozprawił się z symonią, czyli handlem godnościami i urzędami kościelnymi, sakramentami oraz dobrami duchowymi., nawet jak były za to surowe kary.. Świętokupstwo stwarzało problemy Kościołowi Powszechnemu…

Dlaczego o tym piszę? Bo właśnie pani minister Ewa Kopacz, tak ta sama, która nieudolnie od ponad trzech lat zajmuje się naszym zdrowiem w systemie państwowego leczenia i piętruje problemy nie znane w innych ustrojach jak tylko skansenie komunizmu w postaci państwowego leczenia i to zasilanego mnóstwem pieniędzy( ponad 55 miliardów złotych!)przez sitko zbiurokratyzowanego Narodowego Funduszu Zdrowia- otrzymała ochronę w postaci Gwardii Szwajcarskiej, czyli współcześnie- Biura Ochrony Rządu..

Oficjalnie podano, że ma to związek z zamykaniem sklepów z dopalaczami, z którymi pan premier Tusk rozprawił się pomijając zasady prawne. Bo po co w drodze do komunizmu, ale w wersji zachowania pozorów własności ale uzależnionej od państwa, zawracać sobie głowę prawem, które się wcześniej dla niepoznaki- uchwaliło?

I słuszna jego racja, bo przecież „ prawo jest przeżytkiem burżuazyjnym”, jak twierdził Lenin i zresztą w życiu stosował bezprawie. Osobiście podpisał ponad 5000 wyroków śmierci.. Wtedy miał zwyciężyć komunizm, wymyślona utopia przez szaleńców- demokratów, a dzisiaj musi zwyciężyć – demokracja w każdym przypadku, a komunizm za jeszcze trochę.. Jak wszystkie prywatne firmy władza- przy pomocy Unii Europejskiej uzależni od państwa.. Pytanie tylko: skąd socjalistyczna władza weźmie pieniądze na utrzymywanie wszystkiego przy likwidacji rynku i ustaleniu sztywnych cen na wszystko, nie tylko na leki- jak proponuje „ liberalna” Platforma Obywatelskie i na ziemniaki- co proponowało swojego czasu Polskie, że tak powiem- Stronnictwo Ludowe..

Ojjjjj…. Chłopi pańszczyźniani socjalizmu by pogonili tych wszystkich biurokratycznych wyjadaczy ludowych, którzy na plecach skołatanego ludu trwonią ich pieniądze na różnego rodzaju biurokratyczne pomysły w postaci agencji rynku rolnego, modernizacji i restrukturyzacji rolnictwa, izb rolniczych i innych instrumentów socjalizmu biurokratycznego.. I marszałka Adama Struzika, który zamierza wydać 60 000 złotych na przyjęcie dla czterystu biurokratycznych notabli, w zawiązku z wielkim sukcesem unijnego programu Kapitał Ludzki.. A sukces polegał na tym, że biurokracja- poprzez rozdawnictwo- zmarnowała wielką górę pieniędzy podatnika, zarówno tych pochodzących bezpośrednio z budżetu naszego państwa jak i tych z Unii Europejskiej, która też ma nasze pieniądze, pochodzące ze składki -jednego miliarda złotych, który to miliardzik odprowadzamy miesięcznie do kasy Unii.. Żywimy brukselską i krajową biurokrację i pomagamy im organizować sobie kosztowne fety..

W każdym razie pani minister Ewa Kopacz ma ochronę BOR-u i może bezpiecznie zabagniać dalej swoimi pomysłami system państwowej ochrony zdrowia.. Może doskonalić system koszyka świadczeń gwarantowanych(???), usztywniać administracyjnie ceny w ramach „ wolnego rynku cen” i spokojnie wprowadzać eugenikę do naszego życia. No i doskonalić w nieskończoność coś tak idiotycznego jak państwowa lista leków refundowanych, która warta jest 8 miliardów złotych, bo każda firma która dostanie się na tę listę może być spokojna o swój byt.. Dostanie pieniądze z budżetu państwa. Musi tylko dbać- najlepiej przy pomocy łapówki,- żeby nie została wypchnięta z tej czarodziejskiej listy..

Jak już doskonale sprawdza się lista leków refundowanych, to czas tworzyć inne listy, równie czarodziejskie, jak ta od leków.. Lista refundowanych gatunków chleba, lista refundowanych butów, ubrań, nart, łyżew, jajek, samochodów, motocykli, obrusów, kart pocztowych, zeszytów szkolnych( państwowe wyprawki już są!), długopisów, wkładek ortopedycznych( też już chyba są!), automatów do gier, rajstop, lodów i wielu innych rzeczy, które w przeszłym komunizmie- nie mogą być sprzedawane ot tak sobie na reszcie rynku, która pozostała.. Sprzedaż musi odbywać się pod kuratelą biurokracji. Wtedy jest najbezpieczniej. Dla biurokracji- ma się rozumieć..

Rząd musi się po swoich rządach spodziewać czegoś złego, bo niedawno ochronę BOR-u otrzymał pan minister Krzysztof Kwiatkowski, który też robi reformy i ściga przede wszystkim morderców Krzysztofa Olewnika i nie olewa zabagnionych spraw.. Postawił sobie nawet jako punkt honoru, że naprawdę złapie sprawców. Po dziewięciu latach śledztwa nawet okazało się, że w sprawie przewija się jakaś prostytutka i znaleziono dodatkowe ślady krwi, których nie znaleziono dziewięć lat wcześniej, wtedy kiedy zaginęło 17 tomów akt..(????) I nie było wtedy żadnej mowy o żadnej prostytutce.. Ale postępy w śledztwie jednak są.. Znowu się o nim mówi!

Ale nie ma czasu, zapędzony w ściganiu morderców Krzysztofa Olewnika na na przykład uproszczenie zawiłego prawa, które powoduje kompletny paraliż sądów i przewlekłość spraw.. Żeby się przedawniały jak najprędzej w tym bałaganie..

Ochonę BOR-u powinna otrzymać też pani Katarzyna Hall też zapędzona w reformach, głównie w odbieraniu dzieci rodzicom jak najwcześniej.. Też może trafić się jakiś” szaleniec” z przerobionym pistoletem, z takiego na wodę, na taki prawdziwy, z którego można oddać choć jeden strzał.. Gwałt władzy na „ obywatelach” narasta, i będzie narastał, bo socjaliści- utopiści ubzdurali sobie przerobić nas na niewolników jak najszybciej a niewolnicy mogą się zbuntować, tak jak Spartakus w Imperium Romanum.. Teraz są niewolnicy w Imperium Euro..

No właśnie a propos Euro.. Pani Gronkiewicz Waltz, rządząca Warszawą z demokratycznej poręki Platformy Obywatelskiej, zamierza wydać na promocję EURO 21012 – uwaga! -35 milionów złotych(???). To tak jakby wydać na promocję warszawskiego metra 100 milionów złotych.. Lub na promocję warszawskich tramwajów z 50 milionów.. Naprawdę niezły pomysł. Można też zrobić ankietę za 50 milionów złotych , żeby zapytać warszawiaków czy jakoś przeżyją zbliżające się igrzyska? I czy ich czasami buty nie upijają, zanim nie upiją się ze szczęścia, z powodu dobrego gospodarza warszawskiego..

Ojjjj.. Takiego gospodarza dawno Warszawa nie miała.. I prywatny stadion Legii dostał 500 milionów złotych na rekonstrukcję, a przypadkowo jest on połączony z TVN, a ta przypadkowo popierała w wyborach panią Gronkiewicz Waltz.. Zanim nie została prezydentem Warszawy. Towarzystwo wzajemnej adoracji kwitnie wszędzie w demokracji. Gdy demokratyczne gangi już się usadowią na demokratycznych posadach- wtedy następuje podział łupów, a jakże demokratyczny- nawet w świetle jupiterów, takiej na przykład warszawskiej Legii

Jak to mówił JKM? Nie należy zmieniać świń przy korycie, tylko trzeba zabrać koryto.. Ale jak tu zabrać koryto takiej ilości , tych przemiłych skądinąd zwierząt?

Chyba będziemy musieli poczekać, aż w korycie zrobi się pusto.

Na razie trwa demokratyczne pompowanie naszych pieniędzy w demokratyczne koryto..

Demokracja znowu zwycięża. A co z nami?. Ofiarami społeczeństwa demokratycznego i oczywiście prawnego?
Waldemar Jan Rajca

Reklamy

Informacje o radiopomostphoenix

www.radiopomost.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Z Polski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s