Dlaczego nigdy w ostatnich 2000 latach nie było innego państwa żydowskiego

Izraelski rząd zaaprobował prawo wymagające by nowi obywatele zadeklarowali swoją lojalność wobec „państwa żydowskiego.” Ponadto premier Netanjahu żąda by Palestyńczycy uznali Izrael jako państwo żydowskie jako warunek wstępny do zatrzymania budowy osiedli.

W obronie nowego prawa Netanjahu powiedział: „nie ma innego państwa żydowskiego na świecie.”

Faktycznie nie ma żadnego innego państwa żydowskiego, gdyż posiadanie państwa jest nie-żydowskie. Przez trwające 2000 lat rozproszenie, Żydzi mieli wiele okazji do ustanowienia własnego państwa, ale dobrowolnie odmawiali tego, wiedząc, że Bóg nakazał im czekać na odkupienie poprzez przyjście mesjasza.

Około roku 132 pne Bar Kochba dowodził żydowskim buntem przeciwko Rzymowi i ustanowił żydowskie królestwo. Talmud mówi, że Bar Kochba twierdził, że jest mesjaszem. Mędrcy sprawdzili go, a kiedy byli usatysfakcjonowani tym, że nie był mesjaszem, zabili go. Jasno widzimy, że po zburzeniu świątyni, talmudyczni mędrcy byli przeciwko istnieniu państwa żydowskiego przed nadejściem mesjasza.

W 1536 r. ruszyła portugalska inkwizycja, a Żydzi stali się przedmiotem poważnych prześladowań i publicznego palenia. Portugalscy Żydzi widzieli szansę na przejęcie królestwa, lecz jeden stary żydowski mędrzec zapytał Boga, używając kabalistycznej metody, czy to właściwa rzecz do zrobienia. Bóg odpowiedział słowami Pieśni nad Pieśniami 2:07 „Zaklinam was nie pobudzajcie się do działania ani nie budźcie…” – jest to werset cytowany przez Talmud jako źródło, że Żydom nie wolno wymuszać końca wygnania. W wyniku tego plan bunt został zaniechany.

W 1826 roku, kiedy Mordechaj Noah zaproponował stworzenie państwa dla Żydów lub kolonii na wyspie Grand koło Buffalo, Nowy Jork, i wysłał listy do rabinów europejskich prosząc ich o to, by zostali przywódcami nowego państwa, otrzymał następującą odpowiedź od Amrahama de Cologna, głównego rabina Francji:

„Czcigodni panowie Herszell i Mendola, główni rabini Londynu i ja, dziękujemy mu, ale pozytywnie odmawiamy przyjęcia stanowisk, które nam zaproponował. Deklarujemy, że zgodnie z naszymi dogmatami, tylko Bóg zna czas izraelickiej odbudowy, że tylko on oznajmi to wszechświatowi znakami całkowicie jednoznacznymi, oraz że każda próba z naszej strony ponownego gromadzenia się w jakikolwiek polityczno-narodowy projekt jest zakazana, jako akt najwyższej zdrady przeciwko Boskiemu Majestatowi.”

Taka była zawsze opinia żydowska, zaakceptowana przez wszystkich Żydów jako oczywista, wszędzie przez 19 stuleci. Tylko Żydzi nie wiedzący nic o judaizmie, tacy jak Herzl i jego koledzy, mogli począć „żydowskie państwo.”

Dlatego my powtarzamy: Netanjahu, nie masz żadnego prawa prosić nikogo – Żyda czy nie-Żyda – o uznanie twojego państwa jako państwa żydowskiego, gdyż jego istnienie jest niezgodne z żydowską religią. Protestujemy i potępiamy wykorzystywanie NASZEGO imienia dla TWOJEGO państwa.

Admin

Why There Has Never Been Another Jewish State in the Last 2000 Years

http://www.jewsagainstzionism.com/news/currentarticle.cfm?id=218

True Torah Jews – 12.10.2010 tłumaczenie Ola Gordon

Reklamy

Informacje o radiopomostphoenix

www.radiopomost.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ze Swiata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s